ضد آفتاب و افترسان

ضد آفتاب و افترسان

این گروه شامل فرآورده های محافظ پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب و فرآورده های التیام بخش و درمان کننده التهاب و ضایعات پوستی ناشی از تماس مداوم و بدون محافظ  با اشعه های مضر آفتاب می باشد.

عبارت SPF   مخفف  Sun Protection Factor   است و به معنای  ” عیار حفاظت در برابر آفتاب ”  می باشد .

وقتی می گوئیم SPF  یک ضدآفتاب معادل ۳۰ است، یعنی آن ضدآفتاب قادر است مدت زمان آفتاب سوختگی پوست را ۳۰ برابر افزایش دهد. بعبارت دیگر اگر پوست یک فرد بدون استفاده از ضدآفتاب، طی ۱۰ دقیقه دچار قرمزی و آفتاب سوختگی شود، با استفاده از یک ضدآفتاب با SPF  ۳۰، این مدت ۳۰ برابر می شود، یعنی ۳۰۰ دقیقه ( ۵ ساعت ).

توجه توجه این پیش بینی تنها درصورتی واقعا اعمال می گردد که ۲٫۵ بندانگشت از کرم به قطر ۳ میلیمتر، برای کل صورت و گردن استفاده شود!!!

در نور آفتاب دو نوع اشعه ماوراءبنفش (Ultra Violet) یا (UV) به اختصار وجود دارد که یکی را (UVA) و دیگری را (UVB) می‌نامند. UVA را اشعه ”پیرکننده“ پوست می‌نامند چرا که باعث خشکی و پیری زودرس پوست می‌شود و  اشعه UVB قابلیت نفوذ بیشتری در پوست داشته و به همین دلیل بافت پوست را به‌طور بنیانی تخریب می‌نماید که  ایجاد چین و چروک دایم یکی از اثرات تخریب بافت پوست می‌باشد. UVB مسول ایجاد سرطان پوست شناخته میشود. 

توجه داشته باشید که داشتن spf به تنهایی از بروز سرطان جلوگیری نمی کند، در تتیجه علاوه بر جلوگیری از اشعه UVA به فاکتور دیگری نیاز است که اگر به کرم های ضد آفتاب دقت کرده باشید بصورت UVA/UVB (نسبت UVA به UVB) بیان می شود. هر چه این نسبت به ۱ نزدیک تر باشد نقش حفاظتی بهتری دارد.مقایسه کالا (0)


کرم سانی فیک اکستریم  بیرنگspf50

کرم سانی فیک اکستریم بیرنگspf50

 ضد آفتاب ، ضدچروک و ضدلکحداکثر محافظت در برابر آفتاب پیشگیری از ایجاد لک مرطوب کننده و ضد چروک ترکیبات اصلی: سیستم انحصاری ضد UVA و UVB وسیع..

181,000 تومان

کرم سانی فیک اکستریم spf50

کرم سانی فیک اکستریم spf50

 ضد آفتاب ، ضدچروک و ضدلکحداکثر محافظت در برابر آفتاب پیشگیری از ایجاد لک مرطوب کننده ترکیبات اصلی: سیستم انحصاری ضد UVA و UVB وسیع الطیف و ..

126,800 تومان

نمايش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)